Selecția elevilor de clasa a IV-a în vederea înscrierii în clasa a V-a, anul școlar 2020-2021

Având în vedere prevederile Ordinului comun al Ministerului Educației și Cercetării și al Ministerului Sănătății  nr. 4220/769/2020 pentru stabilirea unor măsuri de prevenire și combatere a îmbolnăvirilor cu SARS-CoV-2 în unitățile/instituțiile de învățământ, precum și faptul că în perioada 2-12 iunie se desfășoară în școli activități didactice de pregătire pentru examene a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, urmate de Examenul de Evaluare Națională (15-25 iunie 2020) și Bacalaureat (22 iunie - 7 iulie 2020), procesul de selecție a elevilor de clasa a IV-a în vederea înscrierii în clasa a V-a, anul școlar 2020-2021, se va desfășura după finalizarea acestor etape, într-o perioadă care va fi comunicată de Ministerul Educației și Cercetării.

Vă invităm să urmăriți site-ul școlii pentru precizări și informări ulterioare, în conformitate cu reglementările transmise de MEC și ISJ Iași.