Proiectul I'm young Shakespeare (2008)

Tipul proiectului:

Tineri în acţiune

ţări participante:

Turcia, Georgia, România, Rusia.

Scop:

Realizarea de reprezentări multiculturale ale adolescenţilor, dezvoltarea de deprinderi legate de viaţa într-o societate multiculturală / interculturală (conştientizarea propriilor determinări culturale, stereotipuri şi prejudecăti, identificarea acestora la ceilalţi, capacitatea de a relativiza punctele de vedere, abilităţi comunicaţionale şi relaţionale); formarea de atitudini cum ar fi respectul pentru diversitatea culturală, pentru identitatea culturală proprie şi a celorlalţi, refuzul discriminării şi intoleranţei.

Top

Acest website folosește cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experiență mult mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecăruia. Politica cookie

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…