Concursul multilingvistic Turnul Babel, ediţia a III-a, 16 aprilie 2019

16 Aprilie 2019

REZULTATE - EDIȚIA a III-a, 16 APRILIE 2019

REZULTATE

Festivitatea de premiere va avea loc în data de 6 mai 2019 la ora 14.30, în Amfiteatrul Colegiului Negruzzi.

Concursul multilingvistic Turnul Babel, ediția a III-a, se va desfășura în ziua de 16 aprilie 2019, în intervalul orar 10:00-11:00 la Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iași, în cadrul Art's Week. Durata probei scrise: 60 minute. Inscrierile se pot face numai de către profesorii coordonatori, în limita unui număr de 5 elevi/profesor, la adresa de e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., până pe data de 12 aprilie 2019. Subiectele și baremele primelor două editii pot fi consultate pe site-ul Colegiului Negruzzi:

Repartizarea pe săli a participanților

Subiecte
Bareme