Concursul multilingvistic Turnul Babel, ediţia a III-a, 16 aprilie 2019

16 Aprilie 2019

REZULTATE - EDIȚIA a III-a, 16 APRILIE 2019

REZULTATE


Festivitatea de premiere va avea loc în data de 6 mai 2019 la ora 14.30, în Amfiteatrul Colegiului Negruzzi.


Concursul multilingvistic Turnul Babel, ediția a III-a, se va desfășura în ziua de 16 aprilie 2019, în intervalul orar 10:00-11:00 la Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iași, în cadrul Art's Week. Durata probei scrise: 60 minute. Inscrierile se pot face numai de către profesorii coordonatori, în limita unui număr de 5 elevi/profesor, la adresa de e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., până pe data de 12 aprilie 2019. Subiectele și baremele primelor două editii pot fi consultate pe site-ul Colegiului Negruzzi:

Repartizarea pe săli a participanților


Subiecte
Bareme

Top

Acest website folosește cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experiență mult mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecăruia. Politica cookie

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…