Sesiunea de examene Cambridge organizată de Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi în anul școlar 2019-2020

17 Februarie 2020

Colegiul Naţional “Costache Negruzzi” Iaşi, cu sprijinul British Council Iaşi , va organiza în anul școlar 2019-2020 o sesiune de examene Cambridge pentru elevii de gimnaziu și liceu. Pe lângă avantajul  recunoașterii la scara internațională a unui anumit nivel de competențe lingvistice, certificatul lingvistic  echivalează promovarea examenului de limba engleză pentru admiterea în liceu la clase cu predare a limbii engleze în regim intensiv și bilingv (A2 Key for Schools/KET for Schools, B1 Preliminary for Schools/PET for Schools), precum și promovarea compețentelor lingvistice într-o limbă străină din cadrul sesiunii de bacalaureat (B1 Preliminary for Schools/PET for Schools,B2 First for Schools/FCE for Schools, C1 Advanced/CAE).

Sesiunea va avea loc la data de 9 mai 2020  atât pentru elevii de gimnaziu (A2 Key for Schools/KET for Schools, B1 Preliminary for Schools/PET for Schools) cât și pentru elevii de liceu (B2 First for Schools/FCE for Schools, C1 Advanced/CAE), cu perioada de înscriere în intervalul 17 februarie -23 martie. Graficul şi detaliile desfăsurarii sesiunii de examene precum şi formularul de înscriere se pot gasi aici.

Top

Acest website folosește cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experiență mult mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecăruia. Politica cookie

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…